FAQ

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, zajímá-li vás cokoli jiného, neváhejte mě kontaktovat.

skryta
Jaká lekce je vhodná, pokud chci s jógou začít?

Záleží, co od svého prvního setkání s jógou očekáváte. Pokud se chcete protáhnout a spíš zrelaxovat, zastavte se na lekci Jógy pro zdravá záda nebo Jin jógy. Pokud hledáte vedle uvolnění i trošku výzvu a zajímá vás, co všechno vaše tělo dokáže, s Power jógou nebo Hatha jógou neuděláte chybu. Pokud ale není fyzické tělo vůbec v centru vašeho zájmu a směřujete hlouběji do nitra, zastavte se na Meditaci nebo Vnitřní józe. U každé lekce najdete přímo v rozvrhu, jak je dynamická a silově náročná. To vám může pomoci se rozhodnout.

Jak se u vás přihlásit na lekci?
Je vhodné mít registraci. Je pro nás důležité, abyste před svojí návštěvou souhlasili s našimi podmínkami provozu a zároveň věděli, co můžete na oplátku chtít vy od nás. Registraci si děláte přímo v rezervačním systému, když si zobrazíte náš rozvrh. Vpravo nahoře kliknete na “Příhlásit” a dál už postupujete podle pokynů. Lekci platíte rovnou při rezervaci místa nebo z nahraného kreditu. Platit lze bankovním převodem nebo kartou přes platební bránu. Nestíháte si dobít kredit? Pokračujte k dalšímu bodu 🙂
Mohu na lekci přijít bez registrace?
Ano. I kolemjdoucí může zavítat do našeho studia a bez jakýchkoliv závazků si prostě jen přijít zacvičit a zase odejít. Ve studiu lze platit jedině v hotovosti, kartou Multisport nebo kartou Activepass. V rozvrhu si jen vždy zkontrolujte, že je na lekci “volno”. V případě, že je u lekce poznámka “pouze náhradníci”, znamená to, že její kapacita je vyčerpána. Třetí možnost je, že je lekce zrušena. Taková lekce je zašedlá a je na ní značka zrušení. Lekce se ruší při nedostatečné obsazenosti nejpozději 2 hodiny před jejím začátkem, takže dřív to v rozvrhu nepoznáte. I tak budeme vždy rádi, když nám dáte vědět alespoň SMS na číslo 605861469, kdy a na jaké lekci vás můžeme očekávat.
Co sebou? V čem se jóga cvičí? Potřebuju boty nebo vlastní podložku?
Důležité je mít hlavně pohodlné oblečení, které vás neomezuje v pohybu (dřep, vzpažení). Příliš volné se vyhrnuje nebo se do něj můžeme zamotat, takže volte oděv moudře. Na dynamičtější lekce je vhodné mít spíš přiléhavější oblečení, na meditační lekce se nebojte přibalit dlouhý rukáv a kalhoty. Obuv můžete nechat doma. Podložku doporučujeme z hygienických důvodů vlastní. Ale pokud nemáte, nevadí. Rádi vám u nás jógovou protiskluzovou podložku půjčíme.
Cvičení a jídlo, mám si sebou vzít pití? A jak dlouho před lekcí nemám jíst?

Pití na našich lekcích nepotřebujete a pokud vám bude stačit náš čaj nebo voda z kohoutku, můžete nechat lahve s pitím doma či v šatně. Potřebná pauza od posledního jídla je dost individuální. Záleží na složení a množství jídla, stejně tak na vašem zcela jedinečném trávení. Pokud patříte spíš k těm hladovým, nebojte si dát klidně těsně před lekcí nějakou lehkou tyčinku. Pokud ale vydržíte, doporučujeme minimálně 2 hodiny nejíst, ideálně být nalačno (ranní lekce).

Opraví mě někdo, když nebudu cvičit správně?
Ano. V našem studiu je prostor pro velice individuální přístup ke klientovi. Na sále je maximálně 12 lidí. Lektor provádí korekci buď slovně nebo po vzájemné domluvě i jemným dotekem. Vždy dejte vědět přímo danému lektorovi, co si k vám může dovolit a co ne. Je vhodné hlásit před lekcí, že jste po úraze nebo máte jiný handicap, kvůli kterému je potřeba si někdy ulevit anebo vynechat.
Jsem těhotná a chtěla bych začít cvičit. Na józe jsem nikdy předtím nebyla.

Ženám v očekávání, které chtějí s jógou začínat, doporučujeme odložit toto rozhodnutí až po ukončení těhotenství. V období těhotenství je spíš než statická jóga vhodnější přirozený pohyb typu kardia (svižnější chůze, delší procházky, tanec apod.) V období těhotenství je potřeba posílit dolní končetiny, podpořit krevní oběh a zlepšit kondici, což lze i na józe, ale spíš na dynamických lekcích, které bychom těhotné začátečníci vůbec nedoporučovali. Pokud se chcete naučit správně dýchat, bolí vás záda nebo zpevnit oblast pánevního dna, doporučujeme lekci Jógy pro zdravá záda. Ať už józe nebo jinému cvičení, které jste nikdy předtím nedělala, vždy doporučujeme konzultovat vhodnot se svým lékařem. Prosíme, vždy před začátkem lekce obeznamte lektora o svém zdravotním stavu.

Jiný neobvyklý stav než těhotenství (menstruace, migréna, chronické obtíže, fyzický handicap a jiné).

Jógou dochází k určitému vnitřnímu restartu. Záleží, jaká je příčina vašeho trápení. Pokud nejste ochromeni bolestí nebo neprožíváte akutní fázi onemocnění, doporučujeme setrvat u pravidelné praxe a lekcím se nevyhýbat. Jen ji podle pokynů lektora upravit. Pravidelná praxe může pomoci překonat nepravidelné výchylky vašeho fyzického i mentálního stavu. Vždy je nutné praktikovat jógu s maximální pozornosti k obému. Akutní fáze zranění nebo onemocnění je stav, kdy by měla bytost odpočívat. I toto může být určitá forma jógové praxe – přijetí a respektování své indispozice. Trpíteli dlouhodobě bolestmi a hledáte úlevu v oblasti jógy, prosíme, konzultujte svůj záměr se svým lekářem a před svojí první návštěvou se obraťte přímo na nás (Mgr. Lucie Chocholová, 605 861 469, lucie@jogavbrne.cz)